Jeśli chcesz zostać profesjonalną manicurzystką, to powinnaś wybrać się na kurs stylizacji paznokci. Metod stylizacji jest co najmniej kilka. Dlatego zalecamy wybrać się na kurs stylizacji paznokci, w którym omówione zostaną 3 najpopularniejsze metody.

Jeśli chcesz zostać profesjonalną manicurzystką, to pewnie wiesz, że jest co najmniej kilka różnych sposobów nauki. Możesz wybrać studia, szkołę policealną. Jednak, jeśli chcesz zajmować się zawodowo stylizacją paznokci, to powinnaś iść na kurs stylizacji paznokci. Dzięki temu bardzo szybko zdobędziesz wiedzę, a zajęcia praktyczne sprawią, że poznasz zawód od strony technicznej. Niezależnie na jaki kurs stylizacji paznokci wybierzesz się, to pamiętaj, aby zrobić dodatkowo kurs zdobienia paznokci. Dzięki temu zdobędziesz wiedzę do wykonywania pięknych wzorków na paznokciach swoich klientek.

Kurs stylizacji i przedłużania paznokci

Jeśli chcesz rozpocząć pracę w tym zawodzie, to powinnaś zacząć od kursu stylizacji i przedłużania paznokci. Dzięki temu nabędziesz niezbędną wiedzę do pracy w tym zawodzie. Nauczysz się również podstawowych metod dbania o skórę dłoni i płytkę paznokci. Poznasz również najpopularniejsze techniki zdobienia. Najczęściej program kursu obejmuje m.in. budowę dłoni i paznokci, wykonywanie zabiegów na dłoniach i paznokciach – stylizację metodą żelową na tipsie i formie oraz metodą hybrydową. Po ukończeniu kursu uczestniczka otrzymuje certyfikat zgodny z wymogami MEN.

Kurs stylizacji paznokci żelowych

Na kursie stylizacji paznokci żelowych dowiesz się przedłużaniu paznokci żelem, akrylem i akrylożelem. Taki kurs przeznaczony jest zwłaszcza dla osób, które nie robiły jeszcze stylizacji paznokci. 

Kurs stylizacji paznokci hybrydowych

Manicure hybrydowy jest jednym z najpopularniejszych w polskich salonach kosmetycznych. Klientki uwielbiają ten rodzaj stylizacji – jest szybki, można zmienić kolor już po około 2 tygodniach oraz jest tańszy niż paznokcie żelowe.